Vitamin İğnesi Hangi Maddeleri İçerir
15 Mayıs 2024

Vitamin İğnesi Hangi Maddeleri İçerir

Vitamin İğnesi: yüz gençleştirmede çok sık kullanılan metotlardan biri olarak dikkat çekiyor. Cilde gençlik, sağlık ve güzellik katan bu iğneler hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir. Vitamin enjeksiyonunda gaye cildin kaybettiği gerginlik ve canlılığın tekrar kazandırılmasıdır. Vitamin iğnesi, alkol ve sigara kullanan, yoğun çalışma temposu nedeni ile cildine yeteri kadar özen göstermeyen, cildi güneşe ve solaryuma maruz kalmış insanlarda çok sık olarak uygulanmaktadır. Her yaşa ve cilde yapılan bir işlemdir. Vitamin enjeksiyonunun en sık yapıldığı bölgeler yanaklar, göz çevresi, alın, çene, boyun ve dekolte bölgesidir. Uygulama sonrası cilde kaybettiği gerginlik ve canlılık geri kazandırılır ve cilt daha parlak ve taze bir görüntüye kavuşur. Yapılan seans sayısı ve uygulama aralıkları kişiden kişiye farklılık gösterir. İşlem esnasında lokal anestezi kremi kullanılarak ağrı hissi azaltılır. Bu hastanın yapılan uygulama sırasında konforu bakımından önemlidir. Uygulanacak ürün kombinasyonu tamamen kişinin yaşına, cilt problemine, göre farklılık göstermektedir. Uygulama sonrası cildin ihtiyaç duyduğu oksijenlenme sağlandığından yaşlanma etkileri de azalacaktır. Vitamin enjeksiyonu ile kişinin cildinin ihtiyacına göre botoks ve dolgu işlemleri de uygulandığında daha etkili ve kalıcı düzelmeler ortaya çıkacaktır.

  • Somon balığından alınan DNA
  • Hiyalüronik asit ve Kök hücre: Yüz mezoterapisinde kullanılan bu madde insan dokusunda yaygın şekilde bulunan doğal bir polimerdir. Bu madde suyu emerek şişer ve dokuda nem ve elastiklik sağlar.
  • Vitaminler: Vitamin A deri gelişimine etki eder. Yaşlanmayla beraber incelen deriyi düzeltir. Vitamin E dokuları zararlı maddelerden korur. Vitamin C kolajen sentezini uyarır. Deri renk hücrelerinin üretimini yavaşlatır. Vitamin B deriyi besler dokuların biyolojik dengesini düzenler. Vitamin K dokuların kan dolaşımını düzenler.
  • Amino asitler: Proteinlerin yapı taşlarıdır. Dokuların gelişiminde rol oynar. Amino asitler yaşla beraber ortaya çıkan doku hasarlarını onarır ve düzenler.
  • Mineral tuzlar: Hücrelerin pek çok yaşamsal olaylarında düzenleyici ve destekleyici rolleri vardır.
  • Koenzimler: Dokuların biokimyasal reaksiyonlarını düzenler, dokuların yenilenme hızlarını artırır.

Vitamin İğnesi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Saça İyi Gelen Vitaminler?

Saça İyi Gelen Vitaminler?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Göz Vitaminin Faydaları Nelerdir?

Göz Vitaminin Faydaları Nelerdir?

Gebelikte (Hamilelikte) B12 Vitamini Eksikliği

Gebelikte (Hamilelikte) B12 Vitamini Eksikliği

A Vitamini İçeren Besinler

A Vitamini İçeren Besinler

C Vitamini Alerjisi Belirtileri ve Tedavisi

C Vitamini Alerjisi Belirtileri ve Tedavisi

Vitaminler ve Görevleri Nelerdir?

Vitaminler ve Görevleri Nelerdir?