C Vitamini Serumu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

C Vitamini Serumu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

C Vitamini serumu, cildimiz, kimyasal maddelere ve güneşe maruz kalmak ya da yanlış beslenmek gibi birçok faktörden etkilenmektedir. Hayatımızın her zaman içinde olan vitaminler ve mineraller vücudumuzun her zaman kurtarıcısıdır. Vitaminler besinler yolu tüketilse de bu durum çoğu zaman yetersiz kalabilmektedir. Bu yüzden kozmetik sektörü vitaminlere sıcak bakmış ve serum halinde üretime geçmeye başlamışlardır. Bu vitamin serumlardan en popüler olanlarından bir vitaminde C vitaminidir. Özellikle de yaş ilerledikçe cilt bakımında en çok tercih edilen bir ürün haline gelen C vitamini serumudur.

C vitamini serumu faydaları nelerdir?

C vitamini suda çözülebilen vitaminler grubunda olup, güçlü antioksidan özellikleri içeren, gereğinden fazla tüketilse dahi idrar yolu ile vücuttan atılan çok faydalı ve zararsız bir vitamindir. Derimizde bulunan kolajen ve elastin liflerin üstünde de önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle ciltte hücresel koruma ve cilt yaşlanmasını yavaşlattığı görülmektedir. Günümüzde Uzman kişiler tarafından incelendiğinde pH derecesi 3-5 arası olup askorbik asit serumların ciltteki emiliminin iyi olduğu görülmüştür.

Ayrıca C vitamini serumunu güneşin sağladığı UV gibi zararlı ışınların meydana getirdiği hasarlara karşı savaştığı ve tedavi edebildiği bilinmektedir. Kozmetik sektörlerinde sadece lekeler için olarak da C vitamini serumu ayrıca piyasaya sunulmuştur. Güzellik merkezlerinde ise kolajen liflerin üretimini arttırmak için, olgun cilt bakımında profesyonel olarak kullanılmaktadır. C vitamini serumları cilt lekeleri ve kırışıklıkların yanı sıra akne gibi sorunlarında önüne geçebilmektedir. C vitamini serumunu kullandığınız zaman cildinize parlaklık, canlılık ve elastikiyet özelliği katacaktır.

Evde C vitamini serumunu nasıl kullanılır?

C vitamini serumunu kullanmadan ilk önce cildinizi uygun ürünlerle temizledikten ve tonik kullandıktan sonra temiz bir cilde parmağınızın ucuna birkaç damla damlattıktan sonra yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulamalısınız. Fakat bu işlemi gündüz, cildimiz güneş ışınlarından dolayı etkilenerek leke meydana getirmesinden dolayı akşam ve gece uygulanması daha uygun görülmektedir. İlk kullanımınızdan itibaren cildinizdeki farkı hissedeceksiniz. Cildi yatıştırmaktadır ve sivilceleri söndürmektedir. C vitamini serumun üzerinde kullanım talimatlarını uygulamayı unutmamalısınız. C vitamini serumlarını eczanelerden kolayca temin edebilirsiniz.

C Vitamini Serumu Yorumları

soru

Akman

03 Mayıs 2024 Cuma

İyi günler yaz aylarında güneşe bağlı olarak yüzümde lekelenmeler meydana geldi. C vitamini serumunun iyi geldiğini duydum acaba benim de cilt lekelerime ve sivilce sorunuma C vitamini serumu iyi gelir mi?Lütfen bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Cevap yaz
cevap

Zerişte

03 Mayıs 2024 Cuma

İyi günler. Bu tür cilt lekelenmeleri bireylerde sık sık görülebilir. C vitamini serumu da derideki hücrelerin yenilenmesini sağlar. Böylece lekelerin ortadan kalkmasına yardımcı olur. Doktor gözetiminde kullanmanız sizin için daha faydalı olacaktır.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni